دانلود گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته

نام فایل : گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته

دسته بندی محصول : سایر رشته ها …

توضیحات فایل

گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته

در این آزمایش دو فرایند ایجاد پوشش تبدیلی؛ فسفاته کاری و کروماته کاری بر نمونه های فولادی صورت گرفته است. فرآیندهای ایجاد پوشش­های تبدیلی برای ایجاد یک پوشش مناسب، مقاوم به خوردگی و … بر روی سطوح فلزی انجام می­شود. و این فرآیند می­تواند  به طریق شیمیایی یا الکتروشیمیایی انجام گیرد. در روش کروماته نکته مهم و قابل توجه پوشش گالوانیزه قبل از ایجاد پوشش بر سطح نمون ه­ها می باشد. پوشش کروماته دارای ترک­های ریزی است و اگر به تنهایی بر روی فولاد اعمال شود و قبل از آن فولاد گالوانیزه نشده باشد، حفاظت کامل صورت نمیگیرد. ولی اگر بر روی فولاد گالولنیزه کروماته صورت گیرد، اکسید کروم حاصل شده از فرایند کروماته باعث حفاظت بهتر فولاد می­شود. همچنین برای بدست آوردن دانسیته جریان مناسب برای پوشش دهی گالوانیزه از هول سل استفاده شد و طبق محاسبات جریان مناسب بدست آمد و سپس فرایند کروماته کاری صورت گرفت. در واقع برای بدست آوردن جریان بهینه آبکاری هول­سل بهترین روش بوده و باعث می­شود که در یک بار انجام آزمایش، جریان بهینه بدست آید.  پوشش ­دهی فسفاته نیز در دو مرحله انجام شد. ابتدا شش نمونه همراه با حضور فعال­ساز تیتانیوم کلرید (معروف­ترین محلولش اورتوفسفات­تیانیوم است که در اینجا TiCl4  استفاده می­شود) سپس شش نمونه دیگر بدون حضور فعال ساز پوشش داده شده اند. و در ادامه کار بررسی­های چشمی و موارد دیگر صورت گرفت. اثر فعال­سازی به این صورت است که نقاط خورده شده به صورت موضعی ایجاد می­کند. این نقاط به عنوان مکان­ های مرجح جوانه­ زنی عمل کرده، سرعت جوانه ­زنی پوشش فسفاته را در سطح افزایش می­دهد و پوشش یکنواخت ­تری از لحاظ ضخامت به وجود آورده و تخلخل­ ها را کاهش می­دهد.

 

  • ارائه شده در برترین دانشگاه های کشور 
  • قابل ارائه برای رشته مهندسی مواد (مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
  • قابل ارائه برای آزمایشگاه خوردگی، آزمایشگاه اصول حفاظت از مواد و … 

 

دانلود فایل

فایل گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته آماده دانلود

ما  معرفی فایل گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته رو برعهده داریم و توضیحات اینجا کامل نیست ، برای دریافت اطلاعات کامل باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت اصلی مطلب برید.

 دریـافت فایـل

جهت دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی برای گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی : پوشش فسفاته,پوشش کروماته,خوردگی,مهندسی مواد

دانلود پوشش فسفاته,پوشش کروماته,خوردگی,مهندسی مواد بصورت رایگان و آماده ، با یک کلیک فایل 16568 رو از دسته بندی سایر رشته ها … دریافت کن و در زمانت صرفه جویی کن

دریافت گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته با لینک مستقیم از سرور ایران با پشتیبانی 

گزارش آزمایشگاه پوشش فسفاته و کروماته و پوشش فسفاته,پوشش کروماته,خوردگی,مهندسی مواد و سایر رشته ها …

دیدگاهتان را بنویسید