دانلود گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی

نام فایل : گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی

دسته بندی محصول : سایر رشته ها …

توضیحات فایل

گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی

کاربردهای عملی حفاظت آندی برای اولین بار توسط Edeleanu مطرح و پیشنهاد شد. حفاظت آندی دارای کاربردهایی در جابجایی و نگهداری اسید سولفوریک دارد، هرچند برای سایر اسیدها (فسفریک اسید)، قلیاها و برخی محلول‌های نمکی نیز قابل استفاده است. همچنین برای افزایش مقاومت به خوردگی خستگی فولادهای زنگ‌نزن مختلف در محلول‌ 5/0 مولار سدیم سولفات، محلول‌ 10% سولفوریک اسید یا محلول 10% آمونیوم نیترات نیز از این روش استفاده شده است. با توجه به اینکه روئینگی فولاد زنگ‌نزن و آهن در حضور یون‌های هالید از دست می‌رود، حفاظت آندی این فلزات در محلول‌های هیدروکلریک اسید و محلول‌های حاوی کلرید ممکن نمی‌باشد. همچنین، حضور یون کلر به صورت آلودگی در الکترولیت، خطر خوردگی حفره‌ای را نیز بیشتر می‌کند، در حالیکه جریان خوردگی همچنان پائین است. در مورد حفاظت آندی، معمول است که نرخ خوردگی، هرچند بسیار اندک، بر خلاف حفاظت کاتدی فولاد به صفر نخواهد رسید. از سوی دیگر، دانسیته جریان مورد نیاز در اسیدهای خورنده معمولاً بسیار پایین‌تر از حفاظت کاتدی است، زیرا برای حفاظت کاتدی، جریان نمی‌تواند کمتر از مقدار معادل نرمال جریان خوردگی در محیط یکسان شود. برای فولاد زنگ‌نزن، این مقدار دانسیته جریان معادل با نرخ خوردگی بالا برای حالت فعال آلیاژها می‌باشد. 

 

  • ارائه شده در دانشگاه صنعتی شریف
  • قابل ارائه برای رشته مهندسی مواد (مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد- گرایش خوردگی)
  • قابل ارائه برای آزمایشگاه خوردگی، آزمایشگاه اصول حفاظت از مواد و …. 

 

دانلود فایل

فایل گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی آماده دانلود

ما  معرفی فایل گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی رو برعهده داریم و توضیحات اینجا کامل نیست ، برای دریافت اطلاعات کامل باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت اصلی مطلب برید.

 دریـافت فایـل

جهت دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی برای گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی : حفاظت آندی,خوردگی فولاد,مهندسی مواد,دانشگاه صنعتی شریف

دانلود حفاظت آندی,خوردگی فولاد,مهندسی مواد,دانشگاه صنعتی شریف بصورت رایگان و آماده ، با یک کلیک فایل 16572 رو از دسته بندی سایر رشته ها … دریافت کن و در زمانت صرفه جویی کن

دریافت گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی با لینک مستقیم از سرور ایران با پشتیبانی 

گزارش آزمایشگاه آزمایش حفاظت آندی و حفاظت آندی,خوردگی فولاد,مهندسی مواد,دانشگاه صنعتی شریف و سایر رشته ها …

دیدگاهتان را بنویسید