دانلود مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران

نام فایل : مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران

دسته بندی محصول : سایر رشته ها …

توضیحات فایل

مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران

امروزه یکی از مباحث مهم در جامعه شناسی سیاسی، دیاسپورا و نقش آن در راستای تقویت فرهنگ گرایی قومی در جوامع متکثر می باشد. جامعه دیاسپورا به عنوان یک کارگزار استراتژیک، پیشتاز حرکت ملی گرایانه و خالق جایگاه راهبردی برای خلق گفتمان های ملی است. ساختار فرصت ها و ظهور قومیت های مختلف در دیاسپورا به عنوان کارگزاران اصلی تعارض و ناسیونالیسم در خاورمیانه کنونی نقشی اساسی را ایفا می نماید. از سویی ناسیونالیسم در دیاسپورا صورت می گیرد و جوامع دیاسپورا تاثیر زیادی بر روی گفتمان و سیاست های سرزمینی می گذارند و بررسی آن در قالب نقش آفرینی اجتماعی حائز اهمیت است. هدف از پژوهش حاضر، بررسی نقش دیاسپورا و چندفرهنگ گرایی در ایران می باشد. جامعه ایرانی نیز همانند اکثر جوامع غیرغربی که شاهد تجربه مدرنیزاسیون برون زا و کارگزارانه از جانب دولت و به تقلید از الگوی غربی بوده اند، در تاریخ معاصر خود با چالش ها و بحران هایی از مجرای دو مسأله عمده مذکور دست به گریبان بوده است.

چنین پدیده ای، اتخاذ سیاستی نوین را برای مدیریت راهبردی تنوع فرهنگی – قومی ضروری می سازد؛ سیاستی که بر پایه آن، یکپارچگی و همبستگی ملی به شیوه ای درون جوش، ساختاری و پایدار، تأمین گردد. چنین رویکردی به جای طرد تنوع قومی – فرهنگی، بر پایه تحقق حقوق شهروندی و تعریف هویت ملی بر مبنای وحدت در عین کثرت، استوار است.

 

دانلود فایل

فایل مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران آماده دانلود

وب سایت ما وظیفه ی معرفی فایل مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران رو برعهده داره و توضیحات اینجا کامل نیست ، برای دریافت اطلاعات کامل باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت اصلی مطلب برید.

 دریـافت فایـل

جهت دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی برای مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران چطوریه ؟

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی : فرهنگ دیاسپورا,ناسیونالیسم,چند فرهنگ گرایی,تنوع قومی فرهنگی

دانلود فرهنگ دیاسپورا,ناسیونالیسم,چند فرهنگ گرایی,تنوع قومی فرهنگی بصورت رایگان و آماده ، با یک کلیک فایل 16879 رو از دسته بندی سایر رشته ها … دریافت کن و در زمانت صرفه جویی کن

دریافت مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران با لینک مستقیم از سرور ایران با پشتیبانی 

مقاله فرهنگ دیاسپورا و چند فرهنگ گرایی در ایران و فرهنگ دیاسپورا,ناسیونالیسم,چند فرهنگ گرایی,تنوع قومی فرهنگی و سایر رشته ها …

دیدگاهتان را بنویسید