دانلود فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI

نام فایل : فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI

دسته بندی محصول : علوم پزشکی

توضیحات فایل

فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI

ناحیه گردن از هفت مهره تشکیل شده است که ساختار دو مهره بالایی آن با پنج مهره تحتانی ،به طور کلی متفاوت است . دو مهره فوقانی گردن،به ترتیب اطلس و آسه نامیده می شوند. سایر مهره های  این ناحیه اساسا مشابه دیگر مهره های ستون فقرات هستند، با این تفاوت که اندازه آنها کوچکتر از سایر بخشها است. در بخش قدامی گردن،استخوان لامی و غضروفهای حنجره و نای قراردارند که فضای لازم را برای نای ومری فراهم می آورند. مجموعه ای از عضلات و رباطها، استخوان و غضروفهای یاد شده را به قاعده جمجمه و فک تحتانی متصل می کنند. مهره ها استخوانهای کوچک و نامنظمی هستند که از دو بخش قدامی و خلفی تشکیل شده اند.

بخش قدامی که جسم مهره نامیده می شود،نقش مهمی در تحمل وزن دارد.بخش خلفی، کانال مهره ای را تشکیل می دهد که مسوولیت حفاظت از نخاع و اعصاب را بر عهده دارد و از زواید شوکی،زواید عرضی، لامینا و پدیکل تشکیل شده اند. زواید عرضی در ناحیه گردن، دارای منافذی هستند که از آنها شریان مهره ای عبور کرده، خون را به مناطق پشتی مغز می رسانند. این شریانها ممکن است در جریان درمانهای دستی روی گردن-خصوصا اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود- دچار آسیب شده، پیامد های وخیمی به دنبال داشته باشند.

زواید مفصلی  هر مهره دارای دو رویه مفصلی فوقانی و تحتانی است که به واسطه این سطوح مفصلی با مهره های بالایی و پایینی خود مفصل می شوند.این مفاصل می توانند دچار ساییدگی  یا  دیسفانکشن( بد کارکردن) شده ، باعث درد گردن شوند.

  • فایل آناتومی مقطعی ناحیه گردن متشکل از حدود 150 تصویر مختلف سی تی اسکن و ام آر آی ناحیه گردن است که در سه نمای آگزیال، کرونال و ساژیتال به بررسی تخصصی (کاملا تخصصی) وضعیت آناتومی ناحیه گردن می پردازد. در این فایل سعی شده است علاوه بر استفاده از تصاویر با و بدون تزریق، همزمان برخی از پاتولوژی های ناحیه گردن نیز بیان شود تا درک بهتری از تفسیر این ناحیه بدست آید.
  • این فایل مناسب علاقمندان علم آناتومی و دانشجویان رشته پزشکی، رادیولوژی، پرستاری و سایر رشته های علوم پزشکی و حتی متخصصی رشته های مختلف پزشکی است.

بین جسم مهره بالایی و پایینی، بافتی ارتجاعی قرار دارد که دیسک بین مهره ای نامیده می شود. دیسکهای بین مهره ای ضمن حفظ انعطاف پذیری ستون فقرات، فشارهای وارده بر آن را جذب نموده، مانع اصطکاک مهره های مجاور در حین حرکت میشوند.دیسک دارای یک بخش مرکزی نرم به نام هسته است که توسط حلقه های متعدد فیبری احاطه شده است. اگر این حلقه های فیبری به هر دلیلی پاره شوند،هسته از جایگاه طبیعی خود خارج گشته، فتق دیسک بین مهره ای را ایجاد می کند.

توجه: پس از دریافت هر چهار پارت فایل فشرده، باید پارت 1 از حالت فشرده خارج نمایید تا همه پارت ها از حالت فشرده خارج شوند.

 

دانلود فایل

فایل فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI آماده دانلود

ما  معرفی فایل فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI رو برعهده داریم و توضیحات اینجا کامل نیست ، برای دریافت اطلاعات کامل باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت اصلی مطلب برید.

 دریـافت فایـل

جهت دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی برای فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی : آناتومی مقطعی گردن,آموزش آناتومی,آناتومی گردن,تصاویر CT Scan,فیلم آموزشی

دانلود آناتومی مقطعی گردن,آموزش آناتومی,آناتومی گردن,تصاویر CT Scan,فیلم آموزشی بصورت رایگان و آماده ، با یک کلیک فایل 17588 رو از دسته بندی علوم پزشکی دریافت کن و در زمانت صرفه جویی کن

دریافت فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI با لینک مستقیم از سرور ایران با پشتیبانی 

فیلم آموزش تخصصی آناتومی مقطعی گردن با استفاده از تصاویر CT Scan و MRI و آناتومی مقطعی گردن,آموزش آناتومی,آناتومی گردن,تصاویر CT Scan,فیلم آموزشی و علوم پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید