دانلود فایل پاورپوینت قوانين و مقررات قبول مرسولات پستی

پاورپوینت  قوانين و مقررات  قبول مرسولات پستی ,قوانين و مقررات  قبول مرسولات پستی,دانلود پاورپوینت  قوانين و مقررات  قبول مرسولات پستی ,قوانين,و,مقررات,قبول,مرسولات,پستی,پاورپوینت,قوانين,مقررات,قبول,مرسولات,پستی

مشاهده محصول

پاورپوینت قوانين و مقررات قبول مرسولات پستی

پاورپوینت-قوانين-و-مقررات-قبول-مرسولات-پستیلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 59 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 
 

قوانين و مقررات قبول مرسولات پستی
آشنایی با فرآیندهای عملیاتی در پست
فرآیندهای عملیاتی در صنعت پست در یک نمای کلی شامل چهار مرحله زیر می باشد :
قبول و جمع آوری
تجزیه و آماده سازی
رهسپاری و حمل و نقل
توزیع
1- مرحله قبول و جمع آوری
قبول ، مرحله ورود مرسولات به شبکه عملیات پستی می باشد.
در این مرحله مشتری با مراجعه به یکی از واحد های قبول پست و با انتخاب سرویس پستی مورد نظر، مرسوله یا محموله خود را تحویل متصدی باجه می دهد. بدین ترتیب چرخه عملیات پستی آغاز می شود .
پرداخت کرایه پستی نیزعموماً در این مرحله صورت می گیرد، که می تواند به شکل های مختلف مثل ابطال تمبرپستی ، نقش تمبر یا به صورت نقدی باشد .
مشتریان ( فرستندگان) پست ، مرسولات خود را با هدف تحویل دادن آن به شخص دیگری (گیرنده) در اقصی نقاط کشور و حتی سایر کشورهای جهان به دفاتر قبول می سپارند .
2- مرحله تجزیه و آماده سازی
هردفتر قبول روزانه تعداد قابل توجهی مرسوله تحویل می گیرد که مقصد آنها می تواند هرجای کشور یا دنیا باشد .
پس، با توجه به انبوه نشانی های ممکن، مدیریت نظام مندی برای طبقه بندی و بارآوری این مرسولات لازم است تا هرکدام از آنها به مقصد نهایی برسند. این اقدام در مرحله تجزیه و آماده سازی صورت می گیرد و به صورت کیسه های پستی به مرحله سوم ( رهسپاری و حمل و نقل ) سپرده می شود.
برای جلوگیری از اشتباه در ارسال و تسهیل جداسازی مرسولات با مقاصد و ویژگی های متفاوت، استفاده از برچسب ها و فرم های ویژه برای انواع مرسولات در این مرحله ضروری است.

 

دانلود فایل

 دریافت پشتیبانی برای این فایل

پاورپوینت قوانين و مقررات قبول مرسولات پستی ,قوانين و مقررات قبول مرسولات پستی,دانلود پاورپوینت قوانين و مقررات قبول مرسولات پستی ,قوانين,و,مقررات,قبول,مرسولات,پستی,پاورپوینت,قوانين,مقررات,قبول,مرسولات,پستی

دیدگاهتان را بنویسید