دانلود فایل مقاله حافظه فعال و هوش 17 ص

دانلود مقاله  حافظه فعال و هوش  17 ص ,حافظه فعال و هوش  17 ص,دانلود مقاله  حافظه فعال و هوش  17 ص ,حافظه,فعال,و,هوش,17,ص,دانلود,مقاله,حافظه,فعال

مشاهده محصول

دانلود مقاله حافظه فعال و هوش 17 ص

دانلود-مقاله-حافظه-فعال-و-هوش-17-صلینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 17 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 
 

‏حافظه فعال‏……………………‏………………………………………..‏………‏…………. &‏ 2
‏حافظه فعال و هوش :
‏بحث آکرمن ، بیر و بویل ( 2005 ) در مورد همبستگی و ارتباط مابین هوش و حافظه فعال
‏کلوس آبرر : دانشگاه پوتسدام ‏–‏ اولیور ویلهلم : هامبولت برلین – رالف شوانر : دانشگاه ویلهلمز – مارتین ‏–‏ هنز : دانشگاه ماگ برگ ‏.
‏بر اساس یک آنالیز داده های متغیر منطقی ، همبسته های جفت مابین عملکرد های حافظه فعال و اندازه گیری های توانایی شناختی قرار دارند .
‏پی . ال . آکرمن ‏–‏ ام ‏–‏ ای . بیر و ام . او بویل ( 2005 )
‏بیان می دارند که حجم حافظه فعال (WMC ‏ ) در کمتر از %25 از آن واریانس مرتبط با هوش عمومی و همراه با توانایی استدلالی سهیم می باشند . در این بحث محققان در این مورد می گویند که این داده های متغیر به سبب کمبود های متعدد شیوه شناختی و تعصبان خاص کمتر ارزیابی می شوند .
‏یک آنالیز دوباره از گزارش آکرمن از شیوه های آماری بر شرح g‏ وWMC‏ که به نحوه خیلی زیادی به هم همبسته می باشند استفاده می کند . در یک سطح ادراکی ، نویسندگان متذکر می شوند که WMC‏ باید به عنوان یک ساختار توضیحی برای توانایی های ذهنی مورد بررسی قرار گیرد . نظر های حافظه فعال مدعی نمی شوند که WMC‏ یک شکل همسانی را با عوامل هوش تشکیل دهند . اما آن یک پیشبینی کننده بسیار قوی ا توانایی استدلالی می باشد و جریان سیال هوش را به طور کلی پیش بینی می کند . آکرمن ، بایر و بویل سعی دارند تا تلاش بی باکانه خودشان در کسب جمع آوری یک مجموعه ای از یافت ها که مابین اندازه گیری های حجم حافظه فعال ( WMC‏ ) و تستهای توانایی شناختی همبسته می باشند ستایش کنند . با وجود این آنالیز ها و تفسیر این یافته ها نسبتاً ناقص می باشد و نسبتاً بر پایه تعصب می باشد . ما استفاده می کنیم که مقاله این محققان تعبیری غلط از مفهوم نظری همبسته های مابین اندازه گیری های فعلی
‏حافظه فعال‏……………………‏………………………………………..‏………‏…………. &‏ 2
WMC‏ و تستهای هوش و دیگر تستهای توانایی می باشد . در بحث ما ، ما ابتدا مشکلات شیوه شناختی را همراه با آنالیز داده های متغیر آکرمن متذکر می شویم . در بخش دوم این بحث ، ما از قائده نظری آن ارتباط در مفهوم تلاش هایی برای درک ماهیت طبیعی هوش صحبت می کنیم .
‏موضوعات شیوه شناختی : همبستگی مابین WMC‏ و هوش چه است ؟
‏هدف آکرمن از آنالیز داده های متغیر آن بود که برآورد هایی از همبستگی های مابین ساختمان WMC‏ و ساختار های مختلف توانایی شناختی ارائه کند .
‏این شیوه داده های متغیر از آن نوشته این محققان دقیقاً بیان می شود که این ها قصد دارند تا همبستگی های فوق الذکر کم ارزش جلوه بدهند . ما نشان دادیم که شیوه آنها شامل عواملی می باشد که همبستگی های برآوردی تنزلی متعصابه باشند . و فواصل اعتمادی بین آنها بسیار اندک می باشد .

 

دانلود فایل

 دریافت پشتیبانی برای این فایل

دانلود مقاله حافظه فعال و هوش 17 ص ,حافظه فعال و هوش 17 ص,دانلود مقاله حافظه فعال و هوش 17 ص ,حافظه,فعال,و,هوش,17,ص,دانلود,مقاله,حافظه,فعال

دیدگاهتان را بنویسید