دانلود طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟

شماره : 45933 دسته بندی محصول : علوم اجتماعی نام فایل : طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟

توضیحات فایل

طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟

طرح-درس-و-روش-تدریس-اجتماعی-چهارم-درس-8-نخستین-روستاها-چگونه-به-وجود-آمده-اند؟طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ در قالب ورد و شامل 12 صفحه.

برای شروع تدریس، ابتدا تعدادی وسایل قدیمی مانند اتوی زغالی، رادیوی قدیمی، نوار کاست، هاون کوچک قدیمی و فانوس را به کلاس ببرید و به بچه‌ها نشان دهید و از آنها بخواهید این وسایل را با وسایل امروزی مقایسه کنند، مثلاً هاون را با آسیاب برقی امروز یا اتوی زغالی را با اتوی برقی امروز. از دانش آموزان بپرسید از مشاهده این وسایل به چه نکته‌ای درباره زندگی مردم در گذشته پی می‌برند؟

سپس ذهن دانش آموزان را به گذشته دورتر سوق دهید و از آنها بخواهید تصور کنند زمانی را که بشر هنوز هیچ ابزاری برای زندگی خود نساخته بود و نمی‌دانست چگونه نیازهایش را رفع کند. بگذارید بچه‌ها تصوری از شرایط سخت آن دوره را بیان کنند.

اهداف درس:

✅ تأثیرات کشف آتش بر زندگی انسان را توضیح دهد.
✅ تأثیرات کشاورزی و اهلی کردن حیوانات را بر زندگی انسان بیان کند.
✅ مراحل تغییر زندگی انسان را از دوره‌ی جمع آوری خوراک و شکار تا یک جانشینی و پیدایش روستاها بیان کند.

دانلود فایل

 

دانلود فایل

فایل طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ برای دانلود

برای دریافت طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت فروشنده محصول برید.

 دریـافت فایـل

جهت ادامه مطلب + دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی : روش تدریس درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,درسنامه درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,سوالات درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,پاورپوینت درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟

دانلود روش تدریس درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,درسنامه درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,سوالات درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,پاورپوینت درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ بصورت رایگان و آماده ، با یک کلیک فایل 45933 رو از دسته بندی علوم اجتماعی دریافت کن و در زمانت صرفه جویی کن

دریافت طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ با لینک مستقیم از سرور ایران با پشتیبانی 

طرح درس و روش تدریس اجتماعی چهارم، درس 8: نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ و روش تدریس درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,درسنامه درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,سوالات درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ ,پاورپوینت درس نخستین روستاها چگونه به وجود آمده‌اند؟ و علوم اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید