تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس در حل توابع پیوسته

شماره : 48768 دسته بندی محصول : کامپیوتر و IT نام فایل : تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس در حل توابع پیوسته

الگوریتم جستجوی مانتیس, الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ, الگوریتم بهینه‌سازی تعادل, الگوریتم‌های هوش جمعی, الگوریتم‌های فراابتکاری, الگوریتم‌های فرااکتشافی

توضیحات فایل

تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس در حل توابع پیوسته

تحقیق-بررسی-الگوریتم-جستجوی-مانتیس-در-حل-توابع-پیوسته

توضیحات:
تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس برروی توابع پیوسته در محیط کدنویسی متلب.
الگوریتم جستجوی مانتیس (Mantis Search Algorithm) یکی از الگوریتم‌های فراابتکاری است که در سال 2023 در ژورنال معتبر Computer Methods in Applied Mechanics and Engineering از انتشارات sciencedirect چاپ شده است. این مطالعه یک الگوریتم بهینه‌سازی جدید الهام‌گرفته از طبیعت، یعنی الگوریتم جستجوی مانتیس را ارائه می‌کند که از رفتار شکار منحصربه‌فرد مانتیس الهام گرفته شده است. به طور خلاصه، الگوریتم جستجوی مانتیس از سه مرحله بهینه‌سازی شامل جستجوی طعمه (اکتشاف)، حمله به طعمه (بهره‌برداری)، و تغذیه تشکیل شده است. این عملگرها با استفاده از مدل‌های ریاضی مختلف برای مقابله مؤثر با چالش‌های بهینه‌سازی در فضاهای جستجوی متنوع شبیه‌سازی شده‌اند. هدف تحقیق حاضر، معرفی و شناساندن الگوریتم جستجوی مانتیس به محققان جهت به‌کارگیری در حل مسائل بهینه‌سازی می‌باشد. در این تحقیق، الگوریتم جستجوی مانتیس روی مسائل مختلف بهینه‌سازی تست شده است. در شبیه‌سازی پیوست شده الگوریتم جستجوی مانتیس با الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ، الگوریتم گرگ خاکستری و الگوریتم بهینه‌سازی تعادل(Equilibrium Optimizer) مقایسه شده است. نتایج تجربی این شبیه‌سازی نشان می‌دهد که الگوریتم جستجوی مانتیس در مقایسه با الگوریتم‌های ذکر شده، یک بهینه‌ساز با عملکرد بالا است.
دانلود فایل

 

دانلود فایل

فایل تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس در حل توابع پیوسته برای دانلود

برای دریافت تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس در حل توابع پیوسته باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت فروشنده محصول برید.

 دریـافت فایـل

جهت ادامه مطلب + دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی تحقیق بررسی الگوریتم جستجوی مانتیس در حل توابع پیوسته 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی 

دانلود الگوریتم جستجوی مانتیس, الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ, الگوریتم بهینه‌سازی تعادل, الگوریتم‌های هوش جمعی, الگوریتم‌های فراابتکاری, الگوریتم‌های فرااکتشافی

دیدگاهتان را بنویسید