بررسی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در حل توابع پیوسته

شماره : 48789 دسته بندی محصول : کامپیوتر و IT نام فایل : بررسی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در حل توابع پیوسته

الگوریتم بهینه‌سازی کفتار, الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ, الگوریتم بهینه‌سازی تعادل, الگوریتم‌های هوش جمعی, الگوریتم‌های فراابتکاری, الگوریتم‌های فرااکتشافی

توضیحات فایل

بررسی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در حل توابع پیوسته

بررسی-الگوریتم-بهینه-سازی-کفتار-در-حل-توابع-پیوستهالگوریتم بهینه‌سازی کفتار(Spotted hyena optimizer) یکی از الگوریتم‌های فراابتکاری است که در سال 2017 در ژورنال معتبر Advances in Engineering Software از انتشارات sciencedirect چاپ شده است. الگوریتم بهینه‌سازی کفتار یک الگوریتم فراابتکاری با رویکرد گروهی برای حل مسائل بهینه‌سازی در علوم کامپیوتر ابداع شده است و از رفتار کفتارهای خالدار در شکار الگوبرداری شده است و دارای مکانیزم مبتنی بر جمعیت است. برای مدلسازی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار فرض شده که موقعیت هر کفتار یک راه حل مسئله بهینه‌سازی است و موقعیت طعمه نیز با موقعیت بهینه‌ترین کفتار تخمین زده می‌شود. هدف تحقیق حاضر، معرفی و شناساندن الگوریتم بهینه‌سازی کفتار به محققان جهت به‌کارگیری در حل مسائل بهینه‌سازی می‌باشد. در این تحقیق، الگوریتم بهینه‌سازی کفتار روی مسائل مختلف بهینه‌سازی تست شده است. در شبیه‌سازی پیوست شده الگوریتم بهینه‌سازی کفتار با الگوریتم گرگ خاکستری، الگوریتم بهینه‌سازی چندوجهی، الگوریتم سینوس کسینوس و الگوریتم بهینه‌سازی اجتماع ذرات مقایسه شده است. نتایج تجربی این شبیه‌سازی نشان می‌دهد که الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در مقایسه با الگوریتم‌های ذکر شده، یک بهینه‌ساز با عملکرد بالا است.

دانلود فایل

 

دانلود فایل

فایل بررسی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در حل توابع پیوسته برای دانلود

برای دریافت بررسی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در حل توابع پیوسته باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت فروشنده محصول برید.

 دریـافت فایـل

جهت ادامه مطلب + دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی بررسی الگوریتم بهینه‌سازی کفتار در حل توابع پیوسته 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی 

دانلود الگوریتم بهینه‌سازی کفتار, الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ, الگوریتم بهینه‌سازی تعادل, الگوریتم‌های هوش جمعی, الگوریتم‌های فراابتکاری, الگوریتم‌های فرااکتشافی

دیدگاهتان را بنویسید