بررسی الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در حل توابع پیوسته

شماره : 48787 دسته بندی محصول : کامپیوتر و IT نام فایل : بررسی الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در حل توابع پیوسته

الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن, الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ, الگوریتم بهینه‌سازی تعادل, الگوریتم‌های هوش جمعی, الگوریتم‌های فراابتکاری, الگوریتم‌های فرااکتشافی

توضیحات فایل

بررسی الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در حل توابع پیوسته

بررسی-الگوریتم-بهینه-سازی-فندق-شکن-در-حل-توابع-پیوستهالگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن(Nutcracker optimizer) یکی از الگوریتم‌های فراابتکاری است که در سال 2023 در ژورنال معتبر Knowledge-Based Systems از انتشارات sciencedirect چاپ شده است. الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن یک فراابتکاری جدید با الهام از پرنده فندق شکن ابداع شده است. این الگوریتم با تقلید از رفتارهای مختلف پرنده فندق شکن یک الگوریتم فراابتکاری جدید و قوی محسوب می‌شود که با اپراتورهای مختلف قادر به جستجوی محلی و سراسری است که به آن اجازه می‌دهد تا مسائل مختلف بهینه‌سازی را با نتایج بهتر حل کند. هدف تحقیق حاضر، معرفی و شناساندن الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن به محققان جهت به‌کارگیری در حل مسائل بهینه‌سازی می‌باشد. در این تحقیق، الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن روی مسائل مختلف بهینه‌سازی تست شده است. در شبیه‌سازی پیوست شده الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن با الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ، الگوریتم گرگ خاکستری و الگوریتم بهینه‌سازی تعادل(Equilibrium Optimizer) مقایسه شده است. نتایج تجربی این شبیه‌سازی نشان می‌دهد که الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در مقایسه با الگوریتم‌های ذکر شده، یک بهینه‌ساز با عملکرد بالا است.

دانلود فایل

 

دانلود فایل

فایل بررسی الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در حل توابع پیوسته برای دانلود

برای دریافت بررسی الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در حل توابع پیوسته باید روی دکمه دریافت فایل کلیک کنید تا به وبسایت فروشنده محصول برید.

 دریـافت فایـل

جهت ادامه مطلب + دانلود دکمه بالا را لمس کنید

دریافت پشتیباتی

پشتیبانی بررسی الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن در حل توابع پیوسته 

هر فایل توسط فروشنده آن پشتیبانی میشه کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید و از منوی بالا گزینه پشتیبانی رو انتخاب کنید و درخواست خودتون رو ارسال کنید.
توجه داشته باشید که وبسایت ما همکاری در فروش می باشد و باید درخواست خودتون رو از سایت فروشنده مطرح کنید.

دریافت پشتیبانی برای این فایل

 

کلمات کلیدی فایل

کلمات کلیدی 

دانلود الگوریتم بهینه‌سازی فندق شکن, الگوریتم بهینه‌سازی نهنگ, الگوریتم بهینه‌سازی تعادل, الگوریتم‌های هوش جمعی, الگوریتم‌های فراابتکاری, الگوریتم‌های فرااکتشافی

دیدگاهتان را بنویسید